نمایشنامه‌نویس زبده مختصات گروه سنی مخاطبان خود را می شناسد

به گزارش خبرگزاری اقتصادآینده و به نقل از روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، منصور خلج با توضیح اینکه از نکات مد نظر گروه بازخوان، همخوانی نمایشنامه با فرهنگ، جامعه و همچنین پرداختن به مشکلات کودکان و نوجوانان بود، ادامه داد: نمایشنامه خوب کودک و نوجوان باید همه ویژگی های نمایشنامه بزرگسال را داشته باشد و ادراک کودکان و نوجوانان را نیز در نظر بگیرد.

عضو هیئت بازبین نمایشنامه‌نویسی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: نمایشنامه‌ها باید دربرگیرنده جذابیت، پیام خوب و امیدبخش باشند.

وی با توضیح اینکه اکثر نمایشنامه‌نویسان کودک با عشق کار می‌کنند و کاملا خودجوش وارد این حوزه شده‌اند، اضافه کرد: نمایشنامه‌نویسی کار مشکلی است و کسی که می‌نویسد باید مطالعه داشته باشد، بداند نمایشنامه نویسان خوب از چه چیزی بهره می‌برند و دنیا و روانشناسی کودکان را بشناسد.

خلج درباره تاثیر جشنواره بر تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: این جشنواره زمینه‌ساز تولید تئاتر می‌شود و حتی شهرهایی که تئاتر نمی‌سازند، به بهانه برگزاری جشنواره فعال می‌شوند.

وی افزود: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باعث حضور گروه های خارجی، بهترین های تهران و شهرستان ها و دیدن کارها و همچنین نقد و بررسی آثار مختلف را فراهم می کند که فرصت مغتنم و بسیار خوبی است.+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید