احیاء راه روستایی با استفاده از روکش بتن غلطکی در استان همدان

به گزارش خبرگزاری اقتصادآینده و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی پناهنده اظهار داشت: در این طرح اجرای زیرسازی با استفاده از ماشین آلات راهداری استان در قالب طرح ملی ابرار به منظور احیای راه روستایی انجام و با توجه به تردد وسایل نقلیه سنگین برای نخستین بار بتن غلطکی در نوسازی راه دسترسی روستای نهنجه شهرستان ملایر استفاده شد.

وی بیان کرد: از مزایای این روش می توان به صرفه جویی در هزینه نگهداری از جاده‌ها، طول عمر بیشتر، فشردگی بالا، تحمل بارهای سنگین و مقاومت در برابر چین خوردگی در شرایط اقلیمی مختلف اشاره کرد.

پناهنده افزود: با توجه به تعداد کارخانه های تولید سیمان در کشور و افزایش روز افزون قیمت تولید قیر در مقایسه با تولید سیمان، استفاده از این نوع روکش، ضمن کاهش مصرف قیر موجب رونق تولید سیمان در کشور می شود و امیدواریم روکش بتن غلطکی در آینده در بحث روسازی جاده ها مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: راه دسترسی روستای نهنجه در مسافتی به طول سه کیلومتر به ارتفاع ۱۶ سانتی متر و با عرض ۷ متر اجرا شده که در نهایت پس از تراکم بتون، ارتفاع نهایی آن به ۱۳ سانتی متری، با مقاومت خاص تبدیل شده و جاده را پوشش می دهد.

مدیرکل راهداری استان همدان ابراز داشت: برای احیای این راه، زیرسازی مسیر، در قالب طرح ملّی ابرار از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان اجرا و روسازی جاده به روش بتن غلطکی با همیاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی و مبلغی افزون بر یک میلیارد تومان هزینه شده است.+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید