هر کس که به سوی بیگانه دستش را دراز کند در امنیت نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادآینده، حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه‌های پیش از نمازجمعه امروز بیان کرد: پیامبر اسلام (ص)در راستای برپایی حکومت اسلامی تلاش‌های بسیاری کردند لذا سه محور را مد نظر داشتند.

وی افزود: در محور اول پیامبر در جهت بالا بردن معرفت و شناخت جامعه تلاش کردند همچنین محور دوم تلاش ایشان بر این بود که الگوسازی کند و الگوهایی شایسته را به مردم معرفی کند و در محور سوم به دنبال این بودند که در مسئولیت افرادی قرار گیرند که متناسب با شایستگی خود باشند لذا پیامبر تلاش کرد در این سه محور موفق باشد تا دچار مشکل نشوند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان گفت: در قرآن کریم به جلوه‌های هواپرستی اشارات فراوانی شده لذا خط انبیا در جهت هدایت انسان‌ها از یک سو و خط هوا و هوس برای ایجاد فتنه‌ها از طرف دیگر وجود دارد به همین دلیل ما روایات بسیاری داریم که اصولا دین‌داری با هواپرستی قابل قیاس نیست.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: امام علی (ع) یکی از دردهای اصلی زمان خود و آینده را فتنه‌ها معرفی می‌کند لذا وقتی جامعه‌ای دچار فتنه شود و افراد فرصت طلب و فتنه‌جو میدان عملیات را به دست گیرند افراد زیادی دچار مشکل خواهند شد حتی کسانی که ایمانی قوی داشته باشند در فتنه به زمین می‌خورند و دچار شک و شبه خواهند شد.

وی به نهضت توابین اشاره کرد و یادآور شد: توابین کسانی بودند که در کربلا دچار شک و شبه شدند و امام زمان خود را نشناختند و قیام کردند و شهید شدند اما قیام بعد از زمان فایده‌ای نداشت و نتوانستند موثر باشند.

امام جمعه کرمان ابراز داشت: باید امام زمان خود را بشناسیم و فتنه‌های پیچیده را درک کنیم تا از مسیر حق منحرف نشویم لذا گذر زمان فتنه‌ها را آشکار می‌سازد پس باید مواظب باشیم دیر نشود زیرا پشیمانی سودی ندارد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به دستگیری سر شبکه سایت معاند و ضد انقلابی آمدنیوز تصریح کرد: رشادت و جسارت فرزندان جوان اطلاعات توانست روح‌الله زم را در عملیاتی پیچیده و با اشراف سرویس‌های اطلاعاتی قوی دستگیر کنند لذا این اقدام یک عملیات حیرت‌انگیز در دنیا بود که باعث غافلگیری دشمن شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان گفت: باید خائنین را شناخت و آن‌ها را به سزای عملشان رساند لذا هر کس که به سوی بیگانه دستش را دراز کند در امنیت نیست و به زودی گرفتار خواهد شد.

وی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی عنوان کرد: امروز شاهد زیباترین جلوه‌های امت اسلامی در اربعین هستیم زیرا این مراسم بسترساز ظهر امام زمان است.

علیدادی سلیمانی یادآور شد: پیاده‌روی اربعین یک حرکت پاک و مومنانه است که در آن شاهد سیل خروشان وحدت امت اسلامی از سراسر جهان هستیم لذا در این پیاده‌روی مردم عمود به عمود برای رسیدن به قلب تپنده کانون شجاعت و مردانگی حرکت می‌کنند تا به دنیا ثابت کنند اگر حسین (ع) و یارانش مظلومانه شهید شدند امروز تبدیل به کانون همه آزادگان جهان شده‌اند.

وی افزود: بهتر است حرف‌های دوپهلو که جامعه را دچار دو قطبی می‌کند کنار بگذاریم زیرا استکبار با تمام قوا در جهت شکست امت اسلامی وارد میدان شده و نقشه‌ها و طرح‌هایی را ارائه می‌کند مثل فرانسه که آن چه برای آن تلاش می‌کند تزویر و ریا است لذا با وحدت و همدلی باید در خط رهبری از نظام دفاع کنیم و جلوی فتنه‌ها بایستیم.

امام جمعه کرمان با بیان ای که دشمن فهمیده دیگر تحریم برای ما اثری ندارد ابراز داشت: دشمن در یک حرکت کور طراحی شده به صورت دزد به کشتی ما حمله می‌کند لذا اگر این آب ناامن شود برای همه ناامن خواهد بود اما جمهوری اسلامی یکی یکی آن‌ها را پیدا خواهد کرد و پاسخ آن‌ها را می‌دهد.+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید