موفقیت در آموزش نیازمند یکپارچه سازی همکاری بخش خصوصی و دولتی است

به گزارش خبرگزاری اقتصادآینده و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سیدجمیل احمدی در جلسه شورای آموزش تحقیقات بخش کشاورزی، اظهار داشت: اگر شرایط همکاری ۱۳۴ آموزشگاه ازاد فنی و حرفه ای در استان با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ایجاد شود، موفقیت آموزش در بخش کشاورزی کردستان تضمین خواهد شد.

وی افزود: احداث مراکز سنجش صلاحیت حرفه ایی در شهرستان های کردستان به عنوان یک دستور کار اولویت دار توسط فنی حرفه ای استان پیگیری و زیرساخت های اجرای این اقدام فراهم شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان ادامه داد: تدوین سند مهارتی سه ساله با رویکرد محلی و منطقه ای با هدف شناسایی ظرفیت و پتانسیل های همه شهرستان های استان اجرا شده و با اتمام سند پنج ساله در راستای گام دوم سازمان فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارت غیر رسمی شد.

احمدی با بیان اینکه در راستای یکپارچه سازی آموزش مهارت سازی با هدف ایجاد وحدت رویه در امر آموزش اقدام می شود، یادآور شد: بازنگری در مشاغل جهاد کشاورزی با تشکیل و عملیاتی کردن کار گروه مشترک با تعیین مسئولیت و وظایف محوله می تواند حرکتی بزرگ برای رصد و اجرای مشاغل مختلف کشاورزی در استان کردستان باشد.

وی بیان کرد: سنجش مهارت یکی از مهمترین اقدامات فنی و حرفه ای استان کردستان است که صلاحیت حرفه ایی مورد سنجش‌ قرار می گیرد و در حال حاضر در مرکز استان این مرکز به عنوان مصوبه سفر مقام معظم رهبری احداث و دائر است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: نباید ظرفیت های بخش خصوصی نادیده گرفته شود و استفاده صحیح از ظرفیت بخش خصوصی می تواند موفقیت در این حوزه را تضمین کند.+ 1
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید