کد خبر: 209985
۰
۰
نسخه چاپی

غربالگری ۶۹۶ هزار نفر در مبادی خروجی آذربایجان‌شرقی

غربالگری ۶۹۶ هزار نفر در مبادی خروجی آذربایجان‌شرقی

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی گفت: غربالگری و تب‌سنجی ویروس کرونا برای ۶۹۶ هزار نفر در مبادی خروجی شهرهای استان از سوی نجاتگران این جمعیت انجام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصاد آینده ، هادی موسوی، در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه تیم های غربالگری این جمعیت از ۱۷ اسفند ۹۸ تا پایان پنجم فروردین ۹۹ با استقرار در مبادی خروجی استان این تعداد از سرنشینان ۲۶۴ هزار خودرو را از نظر آلودگی به ویروس کرونا تب سنجی کردند که از این تعداد ۷۷۳ نفر علامت‌دار ثبت و به محل های مربوطه جهت پیگیری معرفی شدند.

وی اظهار داشت: در این غربالگری ها روزانه ۱۹۰ نفر از نجاتگران خدوم جمعیت هلال احمر به همراه ۶۲ تن از پرسنل در ۵۳ پایگاه غربالگری کار تب سنجی از سرنشینان خودروها را انجام می دهند.

موسوی، از مردم خواست از سفر و حضور در اماکن پرتردد پرهیز کرده و با ماندن در خانه و عدم ترک خانه جز در موارد ضروری و رعایت کامل توصیه های بهداشتی به شکستن زنجیره کرونا کمک کنند تا هرچه زودتر با رفع این ویروس زندگی به حالت عادی خود برگردد.

تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به یک هزار و پنج نفر رسیده و تا کنون ۹۷ نفر از این افراد جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید