کد خبر: 210562
۰
۰
نسخه چاپی

​توليد 100 هزار ونتيلاتور در 100 روز

گام بعدي آمريكا

به گزارش سايپانيوز، گام بعدي دولت آمريكا در مبارزه با ويروس كرونا و بازگشايي كسب و كارها در اقتصاد، توليد 100 هزار ونتيلاتور يا دستگاه تنفس مصنوعي بيمارستاني طي 100 روز آينده است.

ترامپ، رئيس جمهور آمريكا، پيتر ناوارو را مسئول هماهنگي اجراي قانون توليد دفاعي كرد كه به موجب آن شركت هاي خودروسازي آمريكا از جمله جنرال موتورز ملزم به توليد ونتيلاتور براي بيماران كروناويروس مي شوند.

ترامپ در اين زمينه گفته است: «ما مي خواهيم يك عالمه وينتيلاتور بسازيم». بعد در ادامه گفته است كه به احتمال زياد خود آمريكا به اين اندازه ونتيلاتور احتياج پيدا نمي كند و براي كشورهاي ديگر خواهد فرستاد تا از شيوع جهاني آن كاسته شود. وابراز اميدواري كرد كه هيچ كس «جا نماند».

ترامپ همچنين خود را مدافع محدوديت هاي سخت گيرانه مي داند اما اميدوار است كه بخشي از اقتصاد كه به نيازهاي روزانه مردم سر و كار دارد به حركت و تكاپو باز گردد و از عيد پاك در 24 فروردين اين حركت آغاز شود.

البته در اين روزهاي آخر، ترامپ لحنش عوض شده و مي گويد، سلامت و ايمني نسبت به اقتصاد در اولويت هستند. براي همين در سخنراني هاي آخرش از تعيين زمان خودداري مي كند.

دولت آمريكا از مردمش خواسته است از اجتماعات بيش از 10 نفر جدا پرهيز كنند و از خوردن و نوشيدن در رستوران ها خودداري نموده و فرزندانشان را در خانه آموزش دهند.

منبع: رويترز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید