کد خبر: 210564
۰
۰
نسخه چاپی

​شروع مجدد 26 فروردين

به گزارش سايپانيوز، كارخانه هاي توليد خودروي فورد، فيات كرايسلر و جنرال موتورز، سه غول خودروسازي آمريكا يك ماه است كه تعطيل شده اند.

حالا فورد ابراز اميدواري كرده است كه ظرف چند هفته آينده، كارگرانش به خطوط توليد بازگردند و خط توليد كليدي اين شركت در شهر كانزاس از 26 فروردين آغاز به كار كند. فيات كرايسلر هم در بيانيه اي جداگانه به همين شكل اميد خود را اعلام كرده است.

اما واقعيت امر اين است كه اين بيانيه، فقط يك ابراز اميدواري است و تا مهار و كنترل جدي ويروس كرونا بايد صبر كنند. حتي در فرانسه، گروه خودروسازي PSA آمادگي بازگشايي خطوط توليد خود را اعلام كرد اما با مخالفت اتحاديه هاي كارگري اين كشور مواجه شد. حالا مي توان گفت 95 درصد كارخانه هاي خودروسازي به تعطيلي كشيده شده اند و كارگران خود را راهي خانه كرده اند تا شيوع اين ويروس را كند كنند.

در صورتي كه شيوع اين بيماري مهار شود، تقاضاي انباشته شده مردم، با وضعيتي مواجه خواهد شد كه در آن خودروسازان براي بازگشت به حداكثر ظرفيت، نياز به زمان و برنامه ريزي خواهند داشت.

خودروسازان در حال حاضر وضعيت را زير نظر دارند و برنامه هاي خود را به طور روزانه با وضعيت موجود تغيير مي دهند. حتي در صورت تصويب آغاز دوباره كار در اين كارخانه ها، خودروسازان نياز به افزايش سطح بهداشت و ايمني دارند. پيش از شروع دوباره خطوط توليد، يك برنامه جامع شست و شو و پاكسازي كامل خطوط به اجرا در خواهد آمد. از همين حالا كاركنان بخش ايمني و بهداشت اين شركت ها سخت در حال برنامه ريزي و آماده سازي هستند و سفارش هايي براي توليد چاپ سه بعدي محافظ صورت انجام پذيرفته تا زماني كه كارگران به خطوط توليد باز مي گردند، به ابزارهاي بهداشت و ايمني لازم مجهز باشند. جنرال موتورز در حال توليد تهويه هاي مخصوص براي خطوط توليد و دستگاه هاي تنفس مصنوعي براي بيمارستان ها است و فيات كرايسلر نيز در حال توليد ماسك هاي مخصوص بازگشت كارگران به خطوط كار است.

كارخانه هاي فورد در كشور مكزيك از 6 آوريل (18 فروردين) توليد را از سر خواهند گرفت و از همين حالا وسايل بهداشت و ايمني كارگران در حال آماده سازي است.

فراري هم يكي از اولين خوروسازاني بود كه توليد را در كارخانه هايش در مارانلو متوقف كرد. اول قرار بود كه از 27 مارس (8 فروردين) توليد خودرو به حالت عادي بازگردد اما حالا اين بازگشت به كار را تا 14 آوريل (26 فروردين) به تأخير انداخته است.

فراري در 4 ماه مه سرمايه گذاران و سهامداران را در جريان تمامي مسائل مربوط به توقف خط توليد و زيان هاي ناشي از آن قرار خواهد داد. بعد از فراري، رقباي اصلي اين خودروساز يعني لامبورگيني و مازراتي هم توليد خودرو را متوقف كرده اند و حالا منتظر مهار و كنترل انتشار اين ويروس هستند.

منابع: Roadshow Ferrari,

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید