کد خبر: 225474
۰
۰
نسخه چاپی
به منظور ارائه تجربیات برای کمک به مناطق محروم جهان:

اصفهان به کمپین سازمان ملل برای مبارزه با کرونا پیوست

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: اصفهان به منظور ارائه تجارب خود در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، به کمپین بین المللی سازمان ملل متحد برای مبارزه با کرونا پیوست.

اصفهان به کمپین سازمان ملل برای مبارزه با کرونا پیوست

به گزارش خبرنگار اقتصاد آینده از اصفهان/ ایمان حجتی افزود: اصفهان به منظور ارائه تجارب خود در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، به این کمپین بین المللی که به ابتکار برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد تشکیل شده است، پیوست و تجارب، راهکارها، درس آموخته ها و برنامه های خود در این زمینه را به کمپین برنامه اسکان بشر ملل متحد ارائه داد.

*کمپینی برای حمایت شهرهای محروم و کم برخوردار در شرایط کرونا

وی افزود: این کمپین در راستای حمایت و انجام فعالیت‌های اضطراری برای مبارزه با کوید ۱۹ تشکیل شده و در نظر دارد نقشه راهی برای انجام فعالیت‌های یکپارچه، منسجم، علمی و عملی در جهت مراقبت از شهروندان و ساکنان شهرهای جهان، به خصوص شهرهای محروم و کم برخوردار ارائه دهد.

حجتی اظهار داشت: بر اساس گزارش برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، 1430شهر در 210 کشور جهان درگیر ویروس کرونا شدند و بالغ بر 95 درصد مبتلایان در مناطق شهری، ساکن بوده‌اند. در این گزارش آمده است:«یک میلیارد نفر از جمعیت جهان، در سکونتگاه‌های غیررسمی و زاغه‌های پرازدحام زندگی می‌کنند و 2.4 میلیارد نفر از مردم جهان نیز دسترسی کافی به آب سالم و موادضدعفونی کننده ندارند» بنابراین در شرایط کرونا این شهروندان نیازمند کمک و یاری دیگر شهرهای جهان هستند.

منبع: اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید