کد خبر: 225640
۰
۰
نسخه چاپی
شهردار اصفهان در دیدار اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری :

امکانات رفاهی شهرداری با تخفیف های ویژه در اختیار جامعه پرستاری

شهردار اصفهان در دیدار اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری اصفهان از زحمات پرستاران در دوران کرونا، قدردانی کرد و گفت: در بحران های مختلف که سلامت جامعه به خطر می افتد شاهد نقش آفرینی پرستاران هستیم .

امکانات رفاهی شهرداری با تخفیف های ویژه در اختیار جامعه پرستاری

به گزارش خبرنگار اقتصاد آینده از اصفهان/ قدرت اله نوروزی در این دیدار گفت: در مدت درگیری پرستاران با بیماری کرونا پرستاران به عنوان بخش مهمی از نظام درمانی کشور عملکرد بسیار خوبی در این دوران از خود نشان دادند.

وی ادامه داد: شهرداری سیاست خود را مبنی بر حمایت از جامعه پرستاران قرار داده و در همین راستا یکی از اقدامات خود اثری از استاد مطیع را برای تقدیر از این جامعه زحمتکش رونمایی کرد. این اثر یک تابلوی نقاشی ارزشمند است که قرار است طی برنامه ای به وزیر بهداشت تقدیم شود.

* نماد یا یادبودی از سوی شهرداری اصفهان برای تقدیر از پرستاران در مکانی نصب می شود

وی شهرداری را از لحاظ لجستیک دارای توانمندی بالایی ذکر کرد و افزود: این امکانات می تواند با هدایت جامعه پرستاری در اختیار کسانی که تخصص دارند گذاشته شود، شهرداری باید بتواند فضاهای مناسب در اختیار خود را در اختیار جامعه پرستاری قرار دهد تا آنها از این طریق در خدمت سلامت جامعه باشند. و شهرداری نیز در این فرآیند باید نقش تسهیل گری خود را ایفا کند.

نوروزی ادامه داد : در تفاهمنامه ای که میان شهرداری و سازمان نظام پرستاری نوشته می شود امکانات تفریحی، فرهنگی و ورزشی شهرداری با تخفیف های ویژه در اختیار جامعه پرستاری گذاشته می شود.

*عملکرد مثبت شهرداری در توجه به سلامت شهروندان

دکتر احمدرضا یزدان نیک، دبیر سازمان نظام پرستاری اصفهان و عضو شورای مرکزی نظام پرستاری کشور نیز در این دیدار جامعه پرستاری اصفهان را پس از آموزش و پرورش دومین صنف به لحاظ جمعیتی ذکر کرد و گفت: شایسته است خدمات فرهنگی، رفاهی و تفریحی مناسب در اختیار جامعه پرستاری گذاشته شود، در برخی شهرها این امکانات در اختیار پرستاران قرار دارد اما در شهر اصفهان که در بسیاری از زمینه ها در کشور نمونه است متاسفانه این کمبودها احساس می شود.

دبیر سازمان نظام پرستاری اصفهان تصریح کرد: لازم است تفاهمنامه ای با شهرداری نوشته شود تا هر جایی که نیاز به کمک این دو سازمان به همدیگر است حمایت های لازم صورت بگیرد تا دِین شهر نسبت به جامعه پرستاری و سلامت شهروندان ایفا شود.

*جامعه پرستاری استان حدود 8 هزار و 800 عضو دارد

رییس هیات مدیره نظام پرستاری اصفهان و عضو هیات علمی دانشکده پرستاری اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه جامعه پرستاری استان حدود 8 هزار و 800 عضو دارد، اظهار کرد: در بحران کرونا جامعه پرستاری با درگیر بودن چیزی حدود 5 هزار و 291 پرستار در خط مقدم مقابله با این بیماری و مراقبت از بیماران است.

دکتر شیما صفازاده نظام پرستاری را مجموعه ای از همکاران پرستار، اتاق عمل و بیهوشی ذکر کرد و افزود: پرستاران هم اکنون در کشور بیشتر در حوزه های درمانی شناخته می شوند در حالیکه در جوامع صنعتی پرستاران از حوزه پیشگیری کار خود را آغاز، سپس به مراقبت و درمان رسیده و فعالیت آنها در نهایت به حوزه توانبخشی ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه 11.66 درصد از شهروندان اصفهانی مبتلا به دیابت و 25 درصد مبتلا به فشار خون هستند، اضافه کرد: سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان پوست جزو شایعترین سرطان های شهر اصفهان است که آمارهای بسیار بالا و نگران کننده ای دارد و نشان می دهد فعالیت های سیستم های بهداشتی و درمانی به ویژه در حوزه بهداشت و پیشگیری می تواند نقش بسیار مهمی را در خصوص این بیماری ها ایفا کند.

صفازاده ادامه داد : بخش پیشگیری در اولویت جامعه پرستاری قرار دارد و جامعه پرستاری در حوزه پیشگیری با آموزش هایی که توانایی ارائه آن را دارد می تواند نقش موثری در سلامت جامعه ایفا کند.

وی گفت: در صورتی که نظام پرستاری بتواند در برگزاری غربال گری ها و پایش های سلامت از مجموعه های در اختیار شهرداری مانند فرهنگسراها یا باغ غدیر استفاده کند، می تواند نقش موثری در جهت سلامت شهروندان با همکاری شهرداری ایفا کند.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری در خاتمه از فکر نصب نماد و یادبودی برای پرستاران قدردانی کرد.

امکانات رفاهی شهرداری با تخفیف های ویژه در اختیار جامعه پرستاری

منبع: اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید