کد خبر: 231826
۰
۰
نسخه چاپی

بازسازی و احیا معادن برای حفظ محیط زیست

بازسازی و احیا  معادن برای حفظ محیط زیست

اقتصاد آینده آذربایجان شرقی ) - مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در جلسه بررسی وضعیت زیست محیطی معدن مس سونگون، گفت: بازسازی و احیا معادن بعد از بهره برداری گامی مهم برای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است.

حمید قاسمی در جلسه ای با مسئولان مس آذربایجان با تاکید بر اهمیت بازسازی معادن، اظهار کرد: احیای اکولوژیکی و بازسازی معادن بخش مهمی از استراتژی توسعه پایدار بوده و امروزه در برخی از کشورهای جهان این امر انجام شده و مدیریت معدن مس سونگون در این راستا می‌تواند با بازسازی این معدن الگوی موفقی در کشور باشد.

وی گفت: استفاده از مواد معدنی از سویی جز ضروریات اولیه زندگی انسان‌ها بوده و از سویی دیگر تغییرات توپوگرافی و اثرات زیست محیطی ناشی از معدنکاری و تاثیر آن بر سلامت انسان قابل چشم پوشی نیست و در این راستا تنها راهی که می‌توان به این دو هدف که ظاهرا متقابل یکدیگرند رسید عملیات تکمیل و بازسازی معادن است.

قاسمی در ادامه با تقدیر از اقدامات زیست محیطی معدن مس سونگون گفت: عدم مدیریت صحیح در تمامی صنایع و معادن می‌تواند باعث آلودگی محیط زیست شود.

در ادامه مدیرعامل مس آذربایجان، مشاوران علمی و دانشگاهی معدن مذکور نیز مطالبی را عنوان و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان از اقدامات زیست محیطی معدن بازدید و مسائل و مشکلات زیست محیطی این مجموعه را از نزدیک بررسی و دستورهای لازم برای رفع مشکلات را صادر کرد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید