کد خبر: 237817
۰
۰
نسخه چاپی

کمک به نیازمندان در شرایط فعلی کشور وظیفه هر فرد مسلمان است

به گزارش اقتصادآینده نیوز حجت الاسلام سید روح‌الله موسوی پیش از ظهر جمعه، در خطبه‌های نماز عید قربان شهر دهاقان، با تبریک فرارسیدن ایام عید غدیر اظهار داشت: در سال جاری به خاطر شیوع بیماری کرونا امکان گرامی داشت این روز بزرگ همانند سال‌های گذشته وجود ندارد، البته برنامه‌ها به طور کامل تعطیل نمی‌شود و به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به محرومیت مسلمانان از حج ابراهیمی در سال جاری به دلیل شیوع کرونا تاکید کرد: امسال بسیاری از مسلمانان آماده انجام حج واجب بودند که این توفیق میسر نشد اما به فرموده رهبر معظم انقلاب امیدواریم که به لطف الهی محرومیت از حج برای مسلمانان کوته‌مدت باشد و به حول و قوه الهی دیری نگذرد که بار دیگر این توفیق شامل حال مسلمانان جهان شود.

امام جمعه موقت دهاقان با بیان این‌که کرونا چهره خبیث و خطرناکی دارد، تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا نکته‌های مهم آموزنده ای را برای ما در پی داشت از جمله اینکه قدر تجمعات، زیارت ائمه (ع) و همه داشته‌های خود را بدانیم چرا که ویروسی این قدر کوچک امروز تجمعاتی که بدون دغدغه در روزهای مختلف داشتیم را در چشم بر هم زدنی را تعطیل کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم در این روز عزیز، کمک به دستگاه‌های امداد رسان را فراموش نکنند و در حد توان کمک‌های خود را تحویل این نهادها دهند تا میان نیازمندان واقعی توزیع شود.

موسوی بیان کرد: در شرایط اقتصادی فعلی کشور، نباید نیازمندان را فراموش کنیم و بر این اساس مردم در حد توان خود در روزهایی مانند عید قربان و جز آن برای نیازمندان گوشت اهدا کنند.

وی با تاکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی گفت: مردم از برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا اجتناب کنند و آن را به زمان‌های دیگر موکول کنند تا هرچه سریع‌تر به لطف الهی این وضعیت سامان پیدا کند و از بحران موجود به راحتی عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید