کد خبر: 245234
۰
۰
نسخه چاپی
حجت‌الاسلام توسلی:

اسناد موقوفه‌های "ابوالحسن رجایی" و "گورستان کارلادان" به نام اوقاف ثبت شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته رقبات دو موقوفه "ابوالحسن رجایی" و "گورستان کارلادان" به نام اوقاف اصفهان سند خورد.

اسناد موقوفه‌های "ابوالحسن رجایی" و "گورستان کارلادان" به نام اوقاف ثبت شد

به گزارش اقتصاد آینده به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ؛ حجت‌الاسلام اصغر توسلی در خصوص احیای موقوفات ناحیه یک شهرستان اصفهان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون موقوفات خوبی را احیا کرده‌ایم که می‌تواند تحول خوبی را در اجرای امینانه نیات واقفان ایجاد کند،وی افزود: دریافت سند هشت رقبه عرصه مسکونی موقوفه علامه مجلسی از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان با بیان اینکه مساحت این رقبات به ترتیب 247 متر،260 متر، 255 متر، 260 متر، 274 متر، 273 متر، 264 متر و 281 متر است، اضافه کرد: ارزش ریلی هر متر مربع این موقوفات حداقل چهار میلیون تومان برآورد شده است ،وی همچنین به احیا و دریافت سند موقوفه "ابوالحسن رجایی" به مساحت 15 هزار متر مربع به نام اوقاف اشاره کرد و گفت:‌ با دریافت این سند حدود 300 رقبه موقوفه احیا می‌شود.
حجت‌الاسلام توسلی تصریح کرد: ارزش ریالی هر متر مربع زمین موقوفه "ابوالحسن رجایی" نیز 10 میلیون تومان برآورد شده است ،وی همچنین به احیای دو رقبه از موقوفه "گورستان کارلادان" اشاره کرد و ادامه داد: مساحت این دو رقبه نیز به ترتیب 975 متر و پنج هزار و 531 متر است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان گفت: ارزش ریالی هر متر از رقبات موقوفه "گورستان کارلادان" نیز 10 میلیون تومان برآورد شده است ،وی گفت: همچنین در راستای اجرای دستور العمل‌های سازمان اوقاف ۳ برگ سند مالکیت ۳ باب مغازه تجاری موقوفه "مدرسه جده کوچک" واقع در بازار بزرگ اصفهان جمعا به مساحت ۴۳ متر مربع به نام اوقاف صادر شد.
حجت‌الاسلام توسلی تاکید کرد: یک برگ سند تک برگ یک باب مغازه موقوفه "مدرسه میرزا حسن" نیز به مساحت ۲۵ متر واقع در خیابان هارونیه به نام اوقاف ثبت شد ف وی افزود: تبدیل ۳ جلد سند دفترچه‌ای به تک برگ مربوط به موقوفات اداره اوقاف ناحیه از دیگر اقدامات صورت گرفته در این اداره از ابتدای سال جاری تاکنون بوده است.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید