کد خبر: 250080
۰
۰
نسخه چاپی

کشف مواد مخدر در استان اصفهان ۲۸ درصد افزایش یافت

سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر روز دوشنبه بمناسبت هفته نیروی انتظامی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امسال ۳۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان اصفهان کشف و ۷۴ باند قاچاق منهدم شد.

وی افزود: امسال در بخش تصادفات درون و برون شهری استان اصفهان در مجموع ۴۱ درصد و در بخش سرقت از منزل ۱۶ درصد، اتومبیل ۱۲ درصد، موتورسیکلت چهار درصد، کیف قاپی ۱۴ درصد، احشام ۲۱ درصد، جیب بری ۳۲ درصد و قطعات اتومبیل ۲۸ درصد کاهش دیده می‌شود.

این مسوول انتظامی افزود: در حوزه کالای قاچاق ۱۳۶ درصد افزایش عملکرد تشکیل پرونده مکشوفه صورت گرفت که بیشتر آنها کنترل انبارهای احتکار کالاست.

وی با اشاره به افزایش ۶ درصدی تماس با پلیس گفت: امسال در بخش تماس با شماره ۱۱۰ که نشان‌دهنده اعتماد مردم به پلیس است ۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۸۷۰ مورد تماس مردمی با پلیس برقرار شده است.

سرهنگ هاشمی‌فر افزود: در نیمه اول امسال مشاوره و راهنمایی پلیس اصفهان ۳۸ درصد افزایش داشت و در مجموع ۷۵ درصد پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مشاوره کلانتری با حضور کارشناس و مسوول مشاوره کلانتری به سازش منجر شد.

وی همچنین ارایه خدمات رایگان در حوزه‌های مشاوره روانشناختی، حقوقی، مددکاری اجتماعی و روانسنجی در مرکز معاونت اجتماعی پلیس اصفهان را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت :

در زمینه مقابله با اراذل و اوباش اقدام پلیس قاطع و برخورد محکم است و به هیچ عنوان اجازه شرارت به هیچ کس برای انجام جرم و جنایت داده نخواهد شد.

سرهنگ هاشمی‌فر همچنین به افزایش ۲۸ درصدی جرایم سایبری در مسائل اخلاقی اشاره کرد و از خانواده‌ها درخواست کرد که دقت، نظارت و کنترل خود را بر روی فرزندانشان بیشتر کنند.

۲۷ مهر تا ۲ آبان هفته نیروی انتظامی است.

منبع: ایرنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید