کد خبر: 254491
۰
۰
نسخه چاپی

اجرای طرح شهید سلیمانی از اول آذر تا ۱۳ دی در آذربایجان‌شرقی توسط اوقاف

اجرای طرح شهید سلیمانی از اول آذر تا ۱۳ دی در آذربایجان‌شرقی توسط اوقاف

اقتصاد آینده آذربایجان شرقی ) : مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی، همزمان با هفته بسیج با شعار "راه سلیمانی" از کوچه خدمت به محرومین می‌گذرد، در استان خبر داد و گفت: این طرح در راستای کمک به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا اجرا می‌شود.

حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: باتوجه به آغاز هفته بسیج و تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تداوم کمک‌های مومنانه و دستگیری از آسیب دیدگان از کرونا، سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، اجرای طرح "شهید سردار سلیمانی" را کلید زده و به استان‌ها ابلاغ کرده است.

وی با بیان این‌که این طرح از یکم آذر همزمان با هفته بسیج آغاز شده و تا ۱۳ دی سالروز "شهادت سپهبد سردار سلیمانی" در استان ادامه خواهد داشت، افزود: هدف اصلی این طرح کمک به نیازمندان، با استفاده‌ی حداکثری از ظرفیت موقوفات، مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیران است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان این‌که شورای هماهنگی امور خیریه در سراسر استان و همچنین مراکز افق نیز در این رابطه پیشگام خواهند بود، ادامه داد: در راستای پیوست فرهنگی طرح نیز به تمامی بسته‌های ارزاق که از اداره کل اوقاف، به سراسر استان ارسال خواهد شد، ادعیه‌ها و تصاویر سردار سلیمانی نصب می‌شود.

وی با بیان این‌که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای اجرای این طرح، با تمام ظرفیت و با استفاده حداکثری از نیات موقوفات، کمک‌های خیران و مشارکت‌های مردمی وارد میدان می‌شود، افزود: هر بسته معیشتی شامل ۳۵۰ هزار تومان ارزاق با کیفیت و داخلی بوده و بین نیازمندان سراسر استان توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: در کنار بسته‌های معیشتی، لباس گرم، وسایل گرمایشی، گوشت قربانی و گوشت مرغ، ماسک و ضدعفونی کننده نیز تهیه و توزیع شده و همچنین غذای گرم در آستان مطهر امام زادگان(ع)، طبخ و بین نیازمندان پخش خواهد شد.

حسینی در پایان گفت: با توجه به اینکه اطعام و توزیع غذا در فرهنگ اسلام موضعیت داشته و سیره اهل بیت(ع) نیز موید این مطلب است، ضرورت دارد که باهمکاری و مشارکت گروه‌های جهادی، طبخ و توزیع غذای گرم (به ویژه بین مناطق کم برخوردار) در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید