کد خبر: 254674
۰
۰
نسخه چاپی

تلاش می‌کنیم تمامی مناطق تهران مدارس با کیفیت داشته باشند

به گزارش اقتصادآینده نیوز، پیروز حناچی در آیین امضای تفاهمنامه بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران در مدرسه البرز گفت: امروز افتخار داریم که در یکی از ماندگارترین فضاهای آموزشی شهرمان گرد هم جمع شویم و هدف همه ما حفظ و نگهداری ارزش‌های شهر است.

وی با بیان این که در این دوره از مدیریت شهری تلاش شده به موضوع میراث فرهنگی بیشتر توجه شود، افزود: ثروت‌های شهر همان‌هایی هستند که فرصت ظهور و بروز می‌یابند. در دوره جدید مدیریت شهری تلاش کردیم که نگاه مدیریت شهری را به کلانشهر تغییر دهیم و به ارزش‌های آن بیفزاییم. تهران شهری زیبا است و مملو از اتفاقات و حوادث که آثار آن هنوز در شهر باقی است. تهران بیش از ۲۰۰ سال است که پایتخت است و آثار زیادی را در خود جای داده و بخشی از این آثار در حوزه آموزش و پرورش هستند.

شهردار تهران ادامه داد: مرحوم پیرنیا از مدارسی در شهر یاد می‌کند که در آن از معماری ایرانی استفاده شده است و این مدارس در بخش‌های جنوبی شهر قرار دارند. یکی از این مدارس همین مدرسه البرز است که با وجود اینکه معمارش نیکلای مارکوف روسی بود اما معماری‌اش ایرانی است.

حناچی در پایان گفت: با توجه به نگاه آقای دکتر حاجی میرزایی تلاش می‌کنیم که اتفاقات خوبی در حفظ میراث فرهنگی در مدارس اتفاق بیفتد. همچنین به عنوان شهردار تهران، تلاش می‌کنیم کاری کنیم که تمامی مناطق تهران مدارس باکیفیت داشته باشند تا به خاطر مدرسه سفرهای بیشتری به شهر و ناوگان حمل و نقل شهری تحمیل نشود.

منبع : مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید