کد خبر: 254901
۰
۰
نسخه چاپی

۴۰ هزار بسته معیشتی در آران و بیدگل توزیع شد

سرهنگ حسن فخرل روز شنبه در حاشیه قدردانی از مدافعان سلامت در بیمارستان سید الشهدا آران و بیدگل به خبرنگار خبرنگاران بیان کرد: این تعداد کمک معیشتی به خانوارهای محروم که با هماهنگی کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی شناسایی شده‌اند، در چندین مرحله تحویل شده است و همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ۴۰ نفر از بسیجیان با عنوان بیماریار با هدف همیاری در نجات جان مردم به بیمارستان سید الشهدای آران و بیدگل و خط مقدم مبارزه با کرونا اعزام شدند که از خودگذشتگی این بسیجیان، بسیاری را به یاد روزهای دفاع مقدس انداخت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل از راه‌اندازی ۲۵ قرارگاه حافظان سلامت در نقاط گوناگون این شهرستان از سوی ناحیه مقاومت بسیج خبر داد و اظهارداشت: مسئولان بسیج و کانون‌های مساجد، مسئولان هیات مذهبی، کاسبان محله و بسیجیان از اعضای این قرارگاه هستند.

وی اضافه کرد: همه هدف ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل کمک به مردم، دولت و جامعه برای مقابله با کرونا است که اقدام‌های خوبی هم در قالب تشکیل گروه‌های جهادی محله‌محور از جمله ضدعفونی و گندزدایی مناطق آلوده با نظارت نماینده بهداشت و درمان و تهیه و توزیع کمک‌های معیشتی در حال انجام است.

فخرل با اشاره به شعار محوری هفته بسیج امسال با عنوان "بسیج پیشرو خدمت، امید آفرین" تاکید کرد: امسال با توجه به شرایط خاص کرونایی هیچ تجمعی را در سطح شهرستان نخواهیم داشت اما حداکثر توان کاری خود را برای مقابله با کرونا به کار خواهیم بست.

وی تجلیل از حافظان سلامت، اجرای گشت‌های محله‌محور، برگزاری دعای ندبه و سخنرانی در فضای مجازی، برنامه اهدای خون، راه‌اندازی کارگاه‌های اقتصادی، افتتاح صندوق قرض الحسنه، مسابقات فرهنگی و ورزشی را از جمله برنامه‌های هفته بسیج امسال برشمرد.

رزمایش مواسات (همدلی و کمک مومنانه) در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و دستور دولت، با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب شیوع ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان از نیمه شعبان در منطقه در حال اجرا است.

بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی (ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.

شهرستان آران‌وبیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید