کد خبر: 255256
۰
۰
نسخه چاپی

۱۴ بیمار کرونایی در استان سمنان فوت کردند

به گزارش اقتصادآینده نیوز طبق اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و سمنان طی ۲۴ ساعت منتهی به دوشنبه سوم آذرماه، ۱۰ نفر در شهرستان‌های استان سمنان به دلیل ابتلای به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و ۱۹۴ مورد قطعی ابتلای به کرونا نیز به ثبت رسید.

همچنین ۲۴ ساعت گذشته ۴۳۱ بیمار کرونایی قطعی در بیمارستان‌های استان سمنان بستری شده‌اند این در حالی است که حتی در دوران پیک اول بیماری کرونا همزمان با اسفند ماه ۹۸ نیز تعداد کل بستری‌های یک روز از ۳۵۰ نفر تجاوز نمی‌کرد.

تاکنون پنج هزار و ۷۴۵ بیمار کرونایی قطعی نیز از بیمارستان‌های استان سمنان به دلیل بهبودی، مرخص شده‌اند.

موارد کلی ابتلای به بیماری کرونا در سطح هشت شهرستان استان سمنان از ابتدای شیوع کویید ۱۹ تا روز سوم آذرماه ۹۹ به ۱۷ هزار و ۱۴۱ نفر رسیده و وضعیت شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار همچنان قرمز است.

گفتنی است مجموع بیماران فوتی کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون در سطح استان سمنان به ۷۱۲ نفر رسیده است. طبق اعلام مسئولان تخت‌های بیمارستانی در سطح استان مملو از بیمار هستند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود مردم را به حضور در خانه، رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، رعایت مسائل محدودیت‌های وضع شده در سطح استان سمنان، استفاده از ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده دعوت می‌کنند.

استان سمنان دو شهید مدافع سلامت نیز تقدیم کرده است. این استان همچنین دو دانشگاه علوم پزشکی در شاهرود و سمنان دارد.

منبع:مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید