کد خبر: 256462
۰
۰
نسخه چاپی

دستگیری سارقی که جهیزیه عروس را دزدید

به گزارش دفتر مرکزی روزنامه اقتصادآینده از اصفهان،، سرهنگ علی سبحانی اظهار داشت: پرونده‌ای با موضوع سرقت اماکن خصوصی و احشام در حوزه استحفاظی کلانتری ۱۵ گلشهر تشکیل شد و موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهاراتش بیان داشت حدود ۹ ماه پیش فردی را که اهل یکی از شهرستان های همجوار بوده به عنوان نگهبان از محل نگهداری احشام خود بکارگیری کرده تا اینکه بعد از گذشت پنج ماه از حضور او متوجه شدم، هشت راس احشام به همراه مقادیر زیادی لوازم منزل متعلق به یکی از از بستگان که برای جهیزیه خریداری شده بود به سرقت رفته است.

سرهنگ سبحانی تصریح کرد: بادریافت پرونده تحقیقات مقدماتی، با استفاده از شیوه و شگردهای پلیسی متهم که توسط صاحب کارش از کار برکنارشده بود، شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم وقتی با مستندات کارآگاهان که با بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم بدست آمده بود روبرو می شود چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و اعتراف می کند که از حدود ۵ ماه پیش با توجه به اینکه شاکی به وی اعتماد داشته، از فرصت استفاده کرده و تعدادی از لوازم خانگی را به همراه احشام را به سرقت برده است.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان اظهار داشت: پس از دریافت دستور قضائی اکیپی از کارآگاهان با هدایت و راهنمایی متهم به منزل وی مراجعه که در نهایت منجر به کشف تعدادی از اموال مسروقه شدند.

سرهنگ سبحانی گفت: حتماً از نگهبانان مطمئن و مورد اعتماد استفاده کنید و از بکارگیری افراد ناشناس بعنوان نگهبان اکیداً خودداری و هر گونه موضوع مشکوک را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهید.

بازرسی از واحدهای فروش ضایعات در گلپایگان

وی همچنین افزود: در راستای انتظام بخشی واحدهای صنفی به خصوص در نقاط حاشیه شهر، طرح بازرسی ازاین واحدها اجرایی شد.

وی افزود: در بازدید از تعداد سه گاراژ ضایعاتی مقداری اموال مسروقه مانند قطعات خودرو و باطری خودروهای سنگین کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه در این راستا سه سارق و یک خریدار اموال مسروقه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: سرکشی دائم و نظارت مستمر بر این مراکز ضمن کشف اموال مسروقه احتمالی، موجب کاهش وقوع سرقت‌ها می شود.

سرهنگ سبحانی تصریح کرد: بازگرداندن اموال مسرقه به مالکان در اولویت کاری نیروی انتظامی قرار دارد و پلیس پس از کشف اموال مسروقه مالکان را شناسایی و نسبت به بازگرداندن اموال با هماهنگی قضائی اقدام خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

روزنامه اقتصادآینده و پورتال خبری اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید