کد خبر: 256857
۰
۰
نسخه چاپی

ضرورت تحقق عدالت برای افراد دارای معلولیت

وزیر تعاون در پیامی به مناسبت سیزدهم آذر، روز جهانی افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق برابری فرصت‏ها برای افراد دارای معلولیت تاکید کرد.

 ضرورت تحقق عدالت برای افراد دارای معلولیت

متن پیام به شرح ذیل است:
زمانی که نگاه ‏ها با اندیشه‏‌های بلند پیوند یافته و اراده‌ها بر مبنای ایمان شکل می‏ گیرند، انسان ‏ها به آن حد از خودباوری دست پیدا می ‏کنند که حتی معلولیت جسمی نیز نمی ‏تواند آن‌ها را از حرکت در مسیر پویایی و شکوفایی باز دارد. این افراد موانع را در می ‏نوردند تا بلندای همت انسان را جلوه گر سازند؛ حقیقتی که در گرامیداشت روز جهانی معلولان، بار دیگر در مدار توجه ما قرار گرفته است.
این مناسبت یادآور تعهدی است که بر گردن نهاده ‏ایم تا همسو با حرکت ‏های جهانی در مسیر اجرای بی ‏کم و کاست قوانین مرتبط با افراد دارای معلولیت تلاش نماییم. در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‏ها برای این عزیزان تاکید و دولت مکلف شده تا تمامی تلاش خود را در راستای فراگیرسازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی برای آنان به کار گیرد.
در شعار امسال روز جهانی افراد دارای معلولیت نیز بر این واقعیت تأکید شده که دنیای پس از شیوع بیماری کرونا، دنیایی با ثبات، دسترس‏ پذیر و اطمینان‏ بخش است، بدیهی است تحقق این شعار منوط به آن است که همه ما به عنوان یک شهروند، مدیر اجرایی یا قانونگذار، به مسئولیت اجتماعی خود در قبال افراددارای معلولیت عمل کنیم و هر کدام در حد بضاعت خویش برای بهبود کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت تلاش نماییم.
امروز جامعه ما به واسطه تحریم ‏های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کووید-۱۹، دستخوش مشکلات بسیاری شده که همین امر خدمت‏ رسانی به گروه ‏های دارای معلولیت را دشوار ساخته است، اما عبور پرافتخار از چالش ‏های پیش‏رو با شکیبایی و وحدت ملی، ارتباط منسجم میان دستگاه ‏ها و تلاش مضاعف امکان‏ پذیر خواهد بود. نتیجه آن نیز ساختن جامعه ‏ای متعالی و دسترس پذیر است که افراد صرف نظر از محدودیت‌های جسمانی دوشادوش یکدیگر برای پیشبرد اهداف آن تلاش می‌کنند.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید