کد خبر: 264286
۰
۰
نسخه چاپی

آغاز به کار نخستین کارگزار ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان در آذربایجان شرقی

آغاز به کار نخستین کارگزار ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان در آذربایجان شرقی

اقتصاد آینده آذربایجان شرقی ) : رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: نخستین کارگزار ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان در استان آغاز به کار کرد.

عبدالرضا واعظی در این خصوص اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده، شرکت دانش بنیان پیشگامان علم و فناوری عصر تدبیر از شرکت‌های مستقر در این پارک علم و فناوری، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان کارگزار ارزیاب شرکت‌های دانش بنیان استان انتخاب شد.

وی اظهار کرد: با تعیین کارگزاری شرکت‌های دانش بنیان در استان، از این پس متقاضیان راه اندازی این شرکت‌ها می‌توانند از طریق این کارگزاری ارزیابی و تایید صلاحیت شوند.

وی با اشاره به فعالیت 28 کارگزار ارزیاب شرکت‌های دانش بنیان، گفت: تاکنون به علت نبود کارگزار ارزیاب شرکت‌های دانش بنیان در استان، متقاضیان تاسیس این شرکت‌ها مجبور بودند، امور مربوط به این کار را در یکی از استان‌های همجوار انجام دهند که همین مسئله فرآیند توسعه موسسات دانش بنیان در استان را با مشکل مواجه کرده بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان، به روند ایجاد شرکت‌های دانش بنیان را در استان رو به رشد خواند و افزود: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در استان پارسال با 60 درصد افزایش به 148 واحد رسید و هم اکنون نیز 168 شرکت دانش بنیان نوپا و تولیدی در استان فعال است.

وی، به فعالیت بیش از پنج هزار و 600 شرکت دانش بنیان در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود ظرفیت‌های استان در حوزه علم و فناوری، سهم استان از مجموع این شرکت‌ها کمتر از سه درصد است که باید موسسات و شرکت‌های دارای صلاحیت استان برای تبدیل شدن به دانش بنیان همت کنند.

وی یادآور شد: شرکت‌ها در صورت دانش بنیان شدن می‌توانند از معافیت‌های متنوع مالیاتی، گمرگی، بیمه‌ای، خدمات توانمندسازی، مشاوره‌ای و تامین مالی و تسهیلات بانکی حمایتی برخوردار شوند.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید