کد خبر: 264289
۰
۰
نسخه چاپی

مشترکین برق باید ۲۶۸ مگاوات ساعت صرفه جویی کنند.

مشترکین برق باید ۲۶۸ مگاوات ساعت صرفه جویی کنند.

اقتصاد آینده آذربایجان شرقی ) : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه مشترکین تبریزی روزانه ۱۴ هزار مگاوات ساعت برق مصرف می‌کنند گفت: برای جلوگیری از قطعی برق در هفته جاری، ۳۳۳ مگاوات ساعت باید صرفه‌جویی شود.

عادل کاظمی در جمع خبرنگاران افزود: شرکت توزیع برق با تعدیل روشنایی و اقداماتی که در شبکه انجام داده حدود ۶۵ مکاوات ساعت صرفه جویی کرده و برای تحقق ۳۳۳ مگاوات ساعت، مشترکین بخش های خانگی، تجاری، اداری و کارخانجات نیز باید همکاری کرده و ۲۶۸ مگاوات ساعت صرفه جویی کنند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تبریز نیز با بیان اینکه محدودیت سوخت گاز در نیروگاه ها و اولویت تامین سوخت برای گرمایش خانه ها، نیروگاه ها را مجبور به استفاده از سوخت های جایگزین برای تولید برق کرده است.

منوچهر جهان بین افزود: استفاده از سوخت مازوت و گازوییل با ادامه روند فعلی مصرف تا پایان بهمن ماه در نیروگاه ها ادامه خواهد داشت و نیاز است مشترکین با مدیریت مصرف، حدود ۲.۵ درصد مصرف را کاهش دهند تا نیازی به استفاده از سوخت ها جایگزین نداشته باشیم.

افزایش مصرف گاز در آذربایجان شرقی، تولید برق را در واحدهای نیروگاهی کاهش داده و موجب قطعی برق در برخی از شهرستان های استان و تبریز شده است.

با سرد شدن هوا در استان های شمال غرب، مصرف گاز در این استان ها در آذرماه امسال نسبت به آبان ماه گذشته، با افزایش بیش از ۴۰ درصدی، به ۲ میلیارد و ۳۳۵ میلیون مترمکعب رسید.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید