کد خبر: 264613
۰
۰
نسخه چاپی

برخورد جدی محیط زیست استان آذربایجان شرقی با واحدهای آلاینده

برخورد جدی محیط زیست استان آذربایجان شرقی با واحدهای آلاینده

اقتصاد آینده آذربایجان شرقی ) : حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: با توجه به اینکه استان آذربایجان شرقی یکی از استانهای صنعتی کشور است در این روز ها بدلیل افزایش غلظت آلاینده های جوی گشت های شبانه روزی اداره کل []

حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: با توجه به اینکه استان آذربایجان شرقی یکی از استانهای صنعتی کشور است در این روز ها بدلیل افزایش غلظت آلاینده های جوی گشت های شبانه روزی اداره کل تشدید و با واحدهای آلاینده برخورد جدی خواهد شد.

مدیر کل محیط‌ زیست استان ادامه داد: نظارت و پایش کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و ادارات تابعه با توجه به افزایش میزان آلاینده‌ها بر اساس برنامه ریزی جامع و هدفمند به طور روزانه و شبانه انجام می‌شود.

عباس‌نژاد ادامه داد: هدف اصلی این پایش‌ها، بررسی وضعیت زیست محیطی صنایع و معادن استان، برخورد با واحدهای متخلف و شناسایی واحدهای آلاینده جدید و در نهایت کمک به کاهش بار آلودگی است.

وی با تاکید بر اینکه می بایستی خروجی تمام صنایع بایستی مطابق استانداردهای زیست محیطی باشد گفت: صنایعی که از سوختهای جایگزین گاز طبیعی استفاده می کنند بایستی خروجی دودکشهایشان مطابق استاندارد محیط زیست باشد.

وی با اشاره به اینکه در فصول سرد سال که سطح زمین سرد شده و شرایط وارونگی دما اتفاق می افتد، شاهد انباشت آلاینده ها به دلیل عدم حرکات عمودی هوا هستیم و شرایط پایداری هوا حاکم بوده و شاهد انباشت آلاینده ها در اکثر شهر های صنعتی بویژه کلانشهر تبریزهستیم، افزود: بر همین اساس شاخص آلودگی امروز هوا ۱۵۴ و ناسالم برای همه گروهها می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید