کد خبر: 267344
۰
۰
نسخه چاپی

سهم یک‌درصدی بودجه فرهنگی ادارات صرف تولید محتوا شود

به گزارش اقتصادآینده نیوز نورمحمد فردی بعد از ظهر دوشنبه در سی و دومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان با بیان اینکه بیشتر این برنامه‌های دهه فجر امسال به خاطر کرونا در فضای مجازی برگزار می‌شود، اظهار کرد: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره وقایع منجر به پیروزی انقلاب و انتقال مفاهیم و رمزهای این حادثه عظیم با بهره‌گیری از مؤلفه‌های فرهنگی و هنری به نسل جدید که آن زمان را درک نکردند، یکی از اصلی‌ترین اهداف برگزاری مراسم گرامیداشت دهه فجر محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: دهه فجر فرصتی مغتنم است تا بتوانیم با نگاهی به مجاهدت‌های صورت‌گرفته برای پیروزی انقلاب اسلامی اعتماد عمومی را تقویت و دستاوردهای نظام در قالب برنامه‌های مردمی تبیین کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز تصریح کرد: باید صیانت از سلامت و زندگی مردم را به عنوان اولویت اصلی خود قرار دهیم و خلأ برنامه‌های حضوری را با برنامه‌هایی با محتواهای غنی توسط نهادهای و دستگاه‌های اجرایی رفع کنیم.

رسانه‌ها امیدآفرینی کنند

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها، فضای مجازی و صدا و سیما وظیفه خطیری در این زمینه دارند و باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود به بیان و تبیین دستاوردهای نظام و دولت در راستای امیدآفرینی مد نظر مقام معظم رهبری بپردازند.

فردی با بیان اینکه دشمنان تمام سعی خود را برای ناامید کردن ملت ایران از انقلاب اسلامی می‌کنند، گفت: رویکرد برنامه‌های دهه فجر در سال جاری باید به صورت کارشناسی‌شده بتواند هجمه بدخواهان و معاندین انقلاب و نظام را خنثی کند و در راستای امیدآفرینی، وحدت، انسجام و اعتمادافزایی در جامعه و تقویت روحیه نشاط در میان مردم گام بردارد.

وی با بیان اینکه ۲۳ دستگاه و نهاد اجرایی استان البرز مشمول بند ج ماده ۳۷ هستند، اظهار کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید سهم یک درصد بودجه فرهنگی و تبلیغی خود را صرف تولید محتوا کنند تا بر این اساس بتوانند داده‌های مورد نیاز و تأثیرگذار را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند، باید بدانیم که این امر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه نهادها و دستگاه‌های اجرایی باید هزینه‌کرد بودجه فرهنگی خود را هدفمند کنند، تصریح کرد: با این اقدام می‌توان با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها خدمات نظام اسلامی را با اطلاع‌رسانی بهنگام و مؤثر به درستی برای مردم تبیین کرد که این امر مهمترین اقدام برای نشاط‌آفرینی و امیدافزایی خواهد بود.

مدیران اجرایی نیازمند فراگیری سواد رسانه‌ای هستند

وی بیان کرد: آموزش سواد رسانه‌ای و برگزاری همایش در این زمینه باید به صورت ویژه برای مدیران دستگاه‌های اجرایی استان البرز صورت گیرد، چراکه این امر یکی از اصلی‌ترین نیازهای عصر جدید است.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان البرز خاطرنشان کرد: نباید از یاد ببریم که امر با گسترش روزافزون رسانه‌ها و افزایش قدرت تأثیرگذاری آنها مواجه هستیم و بر این اساس توجه ویژه به مسئله آموزش سواد رسانه‌ای امر مهم و ضروری به ویژه برای مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

وی با بیان اینکه فراگیری سواد رسانه‌ای باعث واقع‌بین شدن مدیران می‌شود، گفت: در دنیایی زندگی می‌کنیم که به خاطر وجود فناوری‌ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در واقع کوچک‌تر از دهکده است و فضای مجازی به نوعی بزرگ‌تر از فضای حقیقی شده است و تأثیرگذاری بیشتری دارد، به دلیل اینکه پیام‌های تولیدشده توسط رسانه‌های مختلف در دسترس ما بوده و در انتخاب و نظر ما تأثیرگذار است.

فردی با بیان اینکه در عصر تکنولوژی تبلیغات در دنیا از اهمیت برخوردار است، اظهار کرد: اگر پیش از این از دنیا به‌عنوان دهکده جهانی یاد می‌کردند اما امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی خبر در لحظه و در کل جهان مخابره می‌شود و محدودیتی برای آن وجود ندارد.

وی بیان کرد: بر اساس مباحث مطرح‌شده اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی دارای حساسیت و جایگاه مهمی است و دستگاه‌های اجرایی باید از ظرفیت و قابلیت‌های فضای مجازی برای آگاهی‌بخشی صحیح بهره بگیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز متذکر شد: دستگاه‌های مشمول قانون بند چ ماده ۳۷ در این استان باید در اسرع وقت نسبت به اجرای این قانون اقدام کنند تا بتوانیم از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.

منبع:مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید