کد خبر: 267347
۰
۰
نسخه چاپی

رئیس کل بانک مرکزی در آینده‌ای نزدیک به ایلام سفر می کند

به گزارش اقتصادآینده نیوز قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز دوشنبه در نشست بررسی طرح سرمایه گذاری تولید سفال و آجر در استان با بیان این مطلب که بروکراسی اداری نباید مانع سرمایه گذاری در استان شود، اظهار کرد: صدور مجوزها و هماهنگی‌های لازم با سرمایه گذاران باید در سریع‌ترین زمان ممکن شد.

وی ضمن اینکه خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی با سرمایه گذاران شد بر اهلیت سرمایه گذار تاکید کرد و عنوان کرد: سرمایه گذار واقعی باید بین ۵۰ تا ۶۰ درصد سرمایه مورد نیاز برای پروژه را در اختیار داشته باشد و ما نیز از طریق بانک‌ها باقی مانده سرمایه گذاری را به صورت تسهیلات در اختیار او قرار دهیم.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که اهلیت سرمایه‌گذار روند اجرای طرح‌ها را کوتاه‌تر می‌کند، گفت: اگر سرمایه گذار بتواند ۶۰ درصد سرمایه را با خود داشته باشد اعطای تسهیلات روان تر اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه یکی از موانع مهم بر سر راه سرمایه‌گذاری بروکراسی اداری عنوان کرد و گفت: به طور مثال هماهنگی‌های اولیه برای اجرای این پروژه از مهر ماه امسال آغاز شده و تاکنون بیش از چهار ماه این روند ادامه دارد و هنوز حجم بالایی از مجوزها و هماهنگی‌ها صورت نگرفته است.

وی افزود: البته تلاش‌های زیادی برای شکستن سد بروکراسی در استان انجام داده‌ایم و خوشبختانه تا حدود زیادی این مسئله رفع شده است.

سلیمانی دشتکی در ادامه به یکی دیگر از مشکلات بر سر راه سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: معارضین زمین مانع دیگر بر سر راه سرمایه گذاری در مناطق کم‌تر توسعه یافته است که در این زمینه مردم بایست تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان از تلاش برای افزایش سقف و ردیف و خط اعتباری بیشتر بانک‌ها برای پوشش تسهیلات سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: قرار است در آینده‌ای نزدیک رئیس کل بانک مرکزی به همراه مدیران عامل بانک‌ها به استان سفر کنند تا بتوانیم ظرفیت اعطای تسهیلات به پروژه‌ها با درصد فیزیکی کمتر را نیز پوشش بدهیم.

منبع: مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید