کد خبر: 272691
۰
۰
نسخه چاپی

نشست کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان

معاون امور اقتصادی و جمعی از مدیران ارشد استانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع مسئولیت اجتماعی با ادبیات اقتصادی پرداختند.

نشست کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان

به گزارش اقتصاد آینده به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ؛ حجت اله میرزایی در این نشست با اشاره به تجارب کشورهای دیگر در خصوص نظام مالیاتی نظام مند گفت: بزرگترین موسسات خیریه مربوط به کشورهایی است که نظام مالیاتی قوی دارند و از هر منبعی که در آمد داشته باشند مالیات بر در آمد و جریان هزینه خانوار ها کاملاً شفاف است.وی در ادامه گفت: اگر نظام مالیاتی توانمند باشد پرداختن به مصادیق مسئولیت های اجتماعی نظیر ارتقا مهارت نیروی انسانی، حفظ میراث فرهنگی، کمک به شادابی جامعه و حوزه پزشکی و حفظ محیط زیست به خوبی انجام خواهد شد.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سابقه تاریخی استان در کارهای خیرخواهانه به انجام فعالیت های شفاف در این زمینه تأکید کرد و افزود: این اقدامات باید دارای نظام حسابرسی و حسابداری بوده و حتی پاسخگو بودن افرادی که کمک دریافت می کنند نیز باید در این ساز و کار تعریف شود.

میزرایی با بیان اینکه فرصت های اشتغالزایی وسرمایه گذاری خوبی در استان اصفهان وجود دارد اظهار داشت توجه به ظرفیت های شرق استان و جایگزینی کشت های پرآب به کشت های کم آب بر و توسعه بوم گردی و استفاده از روش های نوین کشاورزی و دامداری در غرب استان از اهمیت بالایی برخوردار است .وی همچنین گفت: شرکت کشت و دامداری فکا یکی از یزرگترین مراکز دامپروری است که در حال تکثیر شدن در 22 نقطه از کشور است و غرب استان ظرفیت تاُسیس یکی از مراکز دامپروری فکا را دارد.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود گفت: اتاق بازرگانی استان اصفهان "نظام نامه مسئولیت اجتماعی را برای بهره برداری" حداکثری از ظرفیت شرکت های شستا تنظیم و ارائه کند .

مسعود گلشیرازی رئیس هیأت مدیره اتاق بازرگانی صنایع معادن وکشاورزی استان اصفهان ضمن خیر مقدم و ارائه گزارشی از فعالیت های اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: لازم است دولت به عنوان سیاست گذار پروژه هایی که محدودیت زدایی است را تعریف کند و با کمترین هزینه بیشترین ضریب نفوذ را داشته باشیم .

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید