کد خبر: 272737
۰
۰
نسخه چاپی

دانشگاه فرهنگیان بازوی اساسی آموزش و پرورش است

به گزارش اقتصادآینده نیوز سالار قاسمی صبح سه‌شنبه در دیدار با مسئول و معاونان بسیج دانشجویی پردیس پسران حکیم ابوالقاسم فردوسی دانشگاه فرهنگیان کرج اظهار کرد: یکی از نکاتی که باید به صورت ویژه به آن بپردازیم این است که تربیت بر تعلیم تقدم دارد و اگر این امر در آموزش و پرورش محقق شود.

وی ادامه داد: اگر در آموزش و پرورش امر تربیت بر تعلیم تقدم پیدا کند به طور حتم می‌توانیم به وظیفه ذاتی خود در این نهاد انسان‌ساز برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان بازوی اساسی آموزش و پرورش است و با استفاده از ظرفیت این دانشگاه می‌توانیم به اعتلای آموزش و پرورش کمک شایانی کنیم.

وی تصریح کرد: در خصوص تربیت معلم باید دانشجویی که وارد دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر می‌شود هنگام بازنشستگی نیز از این دانشگاه خروج پیدا کند، یعنی باید اتصال عمیقی در این بین وجود داشته باشد.

سند تحول بنیادین تنها مرجع آموزش و پرورش به شمار می‌رود

قاسمی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین تنها مرجع و سند آموزش و پرورش به شمار می‌رود، البته برای اجرایی‌شدن این سند نیز باید معلمان و مدیرانی تحول‌گرا داشته باشیم تا بتوانیم این امر را محقق کنیم.

است البته برای اجرای آن نیاز به مدیران تحول‌گرا داریم، نیاز به مدیران شجاع و مقتدر داریم.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: اتخاذ رویکرد مدرسه محوری یکی از اصلی‌ترین پیش‌نیازها برای رسیدن به سند تحول بنیادین است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز متذکر شد: بسیج دانشجویی دارای جایگاه و ظرفیت ویژه‌ای است که با استفاده از این ظرفیت می‌توان به بسیاری از اهداف نظام کمک کرد.

منبع:مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید