کد خبر: 299289
۰
۰
نسخه چاپی

تصمیمات فدراسیون فوتبال برای سایپا شائبه برانگیز است

سید ناصر موسوی لارگانی اظهار داشت: از ابتدای حضور آقای عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون به ایشان تاکید کردم که باید نگاه ملی به فوتبال داشته باشد و همه تیم‌ها را به یک چشم نگاه کند. فدراسیون فوتبال در قبال همه تیم‌ها حتی تیم‌هایی که به تازگی از لیگ یک به لیگ برتر آمده‌اند به یک اندازه مسئول است.

وی افزود: نگاه فدراسیون نباید فقط به سمت برخی از تیم‌ها باشد حتی تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس که داعیه داشتن ۴۰ میلیون هوادار در کشور هستند که من حتی نسبت به آن هم صحبت‌هایی دارم. فدراسیون فوتبال نباید به خاطره علاقه شخصی آقایان به برخی تیم‌های خاص و یا حضور برخی از مدیران باشگاه‌ها در هیئت رئیسه تصمیمات سلیقه‌ای بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به حضور مدیر عامل تیم فوتبال سایپا در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیمات شائبه برانگیزی در کمیته انضباطی برای این تیم گرفته شده، نتیجه بازی آنها در مقابل تیم پیکان سه بر صفر به سود این تیم اعلام شد که البته کمیته محترم استیناف ورود کرد و این رأی غیرقانونی را برگرداند زیرا در آن مقطع عواملی چون نماینده فدراسیون داوران و برخی عوامل دیگر در این اتفاق مقصر بودند از ابتدا نباید این رأی به نفع تیم سایپا صادر می‌شد.

وی تاکید کرد: طی یکی دو هفته گذشته نیز آرای شائبه برانگیزی دیگری نیز به نفع تیم سایپا صادر شده است به نحوی که دو روز مانده به بازی این تیم در مقابل آلومینیوم اراک سرمربی این تیم از حضور روی نیمکت محروم می‌شود، اما همین اتفاقات در بازی مقابل تراکتور تبریز نیز تکرار می‌شود و دو روز مانده به بازی با سایپا سرمربی این تیم آقای فیروز کریمی از نشستن روی نیمکت در مقابل تیم سایپا محروم می‌شود.

موسوی لارگانی ابراز داشت: شب قبل از مسابقه در شرایطی که تیم تراکتور خود یکی از شانس‌های کسب سهمیه بازی‌های آسیایی است اردوی خود را درگیر تشنج واهی نموده بازیکنان این تیم اردو را ترک می‌کنند که این مسائل شائبه تبانی را در بحث برگزاری مسابقات لیگ برتر در هفته‌های پایانی افزایش می‌دهد پس از اتفاقاتی که در مسابقات لیگ‌های ۱ و ۲ افتاد حال این نگرانی در بین اهالی فوتبال وجود دارد آیا واقعاً در لیگ برتر نیز این اتفاقات رقم خواهد خورد.

وی تصریح کرد: بنده قبلاً به آقای عزیزی‌خادم تذکر داده‌ام و بازهم تذکر می‌دهم دست از این رفتارهای حمایت گونه و شائبه برانگیز برداشته و نگاه ملی به فوتبال داشته باشند؛ شهاب گردان پس از اتفاقات بازی در مقابل سایپا بلافاصله پس از پایان بازی با محرومیت موقت مواجه می‌شود اما در شرایط مشابه و موارد دیگر و حتی در مورد فحاشی دروازه بان تیم پایتخت نشین در مقابل دوربین‌های تلویزیونی اقدام مؤثری صورت نگرفته و فقط با جریمه مالی و محرومیت تعلیقی مواجه می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش اتفاقات چند هفته اخیر لیگ برتر فوتبال و لیگ‌های پایین‌تر را قطعاً به رئیس فراکسیون ورزش و تربیت بدنی اعلام خواهم کرد و در مجلس از طریق ماده ۲۳۴ ورود خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقاتی خاطره فوتبال دوستان ایران را مکدر کند.

منبع: خبرگزاری مهر

روزنامه اقتصادآینده و پورتال خبری اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید