معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان :

خريد تضميني بيش از ۱۰۶ هزار تن گندم در آذربايجان شرقي

خريد تضميني بيش از ۱۰۶ هزار تن گندم در آذربايجان شرقي

احمد مرادپور اقتصاد آینده آذربایجان شرقی ) : معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي از خريد تضميني ۱۰۶ هزار و ۶۷۵ تن گندم تا روز هشتم شهريورماه ۱۴۰۰ در استان خبر داد.

مهندس علي رخ افروز در گفتگو با خبرنگاران در تشريح جزئيات اين خريد تضميني، اظهار کرد: به ميزان ۸۲ هزار و چهار تن گندم تنها از طريق اداره کل غله استان خريداري شده و شرکت تعاون روستايي نيز ۱۰ هزار و ۶۵۱ تن گندم را به صورت تضميني خريد کرده است که در مجموع خريد تضميني ۹۲ هزار و ۶۵۵ تن گندم در سامانه به ثبت رسيده است.

وي افزود: ۱۴ هزار و ۲۰ تن گندم بذري نيز در راستاي بذرگيري و تحويل آن به کشاورزان استان جهت کشت گندم سال بعد، خريداري شده است.

وي با بيان اين‌که در مدت مشابه سال گذشته به ميزان ۲۵۰ هزار و ۹۴۷ تن گندم خريداري شده بود، افزود: تا امروز بر اساس ميزان خريدي که در سامانه به ثبت رسيده، ۴۶۷۶ ميليارد و ۷۲۴ ميليون ريال هزينه خريد داشتيم که ۹۸ درصد آن يعني ۴۵۷۹ ميليارد و ۹۰۷ ميليون ريال پرداخت شده است گندم کاران استان اکنون ۹۶ ميليارد و ۸۱۷ ميليون ريال از دولت جهت خريد تضميني گندم مطالبه دارند.

مهندس رخ افروز در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به خريد تضميني کلزا در استان، تشريح کرد: تا روز ششم شهريورماه، ۱۵۱۰ تن کلزا به صورت قراردادي و ۴۲۴ تن به صورت تضميني خريداري شده و همچنين کارخانجات متفرقه‌اي به ميزان ۳۰۰ تن از اين محصول خريداري کرده‌اند.

وي با بيان اين‌که جمع مبلغ پرداخت شده به کلزاکاران استان در طي اين خريدها، ۱۷۲ ميليارد و ۳۵۰ ميليون ريال است، گفت: اين ميزان مبلغ، ۱۰۰ درصد کل مطالبه کشاورزان کلزاکار استان را شامل مي‌شود.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید