کد خبر: 306579
۰
۰
نسخه چاپی

وزیر اقتصاد خبر داد؛

تصویر
وزیر اقتصاد در آغاز بازدید از سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تهیه بسته سیاستی برای برون رفت از مشکلات استان در دستور کار است
وزیر امور اقتصادی و دارایی که به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، در بدو برنامه بازدید خود از سیستان و بلوچستان از تهیه بسته سیاستی برای برون رفت از مشکلات این استان خبر داد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با اعلام این خبر اظهار داشت: در سفر دو روزه ای که در خدمت مدیران عالی و مردمان خوب سیستان و بلوچستان هستیم قصد داریم به یک بسته های فکری و سیاستی برسیم تا بتوانیم در مراحل بعدی برای برون رفت از مشکلات این نقطه از ایران اسلامی این بسته ها را مورد استفاده قرار دهیم.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که در زمان بررسی صلاحیت به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس شورای اسلامی مطرح کردم این بود که این وزارتخانه باید به گونه ای اداره شود که ضمن حفظ نقش ستادی خود، در عمل بتواند با بخش مستقیم اقتصاد جامعه آشنا و در ارتباط باشد.
وزیر اظهار داشت: در این سفرها از نزدیک مسائل و مشکلات مناطق، استانها و فعالان اقتصادی را مورد بررسی قرار داده و راه حل هایی را پیدا می کنیم و نهادهای اقتصادی نیز بدون واسطه مشکلاتشان را با وزیر در میان می گذارند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب مراکز آموزش عالی گسترش بسیار مناسب و فزاینده ای پیدا کردند، اظهار داشت: امروز همه استانها از قابلیت بسیار بالایی برخوردار هستند و طبیعتا اساتید برجسته دانشگاه ها در رشته های اقتصاد ، مدیریت و حسابداری به واسطه پژوهش ها، پایان نامه ها و رساله هایی که داوری کردند دارای دیدگاهها و اندیشه های جدیدی هستند.
وی ادامه داد: این اقتصاددانان مشکلات جامعه را بررسی و دارای پیشنهاد هستند یکی از برنامه های ما این است که در کنار نشست هایی که با فعالان اقتصادی و اساتید دانشگاهها داریم مشکلات بررسی و راه حل هایی برای آنها داشته باشیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: از مناطق مرزی و گمرکات سیستان و بلوچستان از نزدیک بازدید خواهیم کرد و چنانچه مشکلاتی وجود داشته باشد آنها را بررسی و حل می کنیم.
وی ادامه داد: در این سفر همچنین با علمای سیستان و بلوچستان نشست هایی خواهیم داشت و مشکلات را از نزدیک شناسایی می کنیم.
دژ پسند با اشاره به برنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی برای برطرف کردن مشکلات واحدهای نیمه فعال و تعطیل در کشور گفت: یکی از اهداف ما در سفرهای استانی این است که بتوانیم از نزدیک مشکلات واحدهای تولیدی را بررسی کنیم.
وی ادامه داد: به طور خودکار خیلی از مشکلات واحدهای تولیدی نیمه فعال را به نظام بانکی ارتباط می دهند که باید دید چه میزان از این مشکلات به نظام بانکی، امور مالیاتی، گمرکات، فناوری های واحدتولیدی و چه میزان به نوع مدیریت این واحدها بستگی دارد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: طبیعتا هر آنچه در حوزه این وزارتخانه، نظام بانکی، نظام مالیات و گمرکات مربوط باشد چاره اندیشی خواهیم کرد.
گفتنی است، بازدید از مرز میرجاوه، شرکت در نشست هم اندیشی با اساتید دانشگاه سیستان و بلوچستان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از مهمترین برنامه های سفر دو روزه وزیر امور اقتصادی و دارایی به این استان است.
همچنین شرکت در نشست های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان، شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصاد و سفر به چابهار از دیگر برنامه های سفر وزیر به این استان اعلام شد.

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید