کد خبر: 306910
۰
۰
نسخه چاپی

آغاز احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مستضعفان در کشور

محسن منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزئیات ساخت مسکن برای جامعه مستضعفین کشور اظهار کرد: بنیاد مستضعفین کشور طی عملیاتی نسبت به احداث و ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی با تعامل و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی اقدام کرده است که امروز کلنگ احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی با مشارکت کمیته امداد به زمین زده شد.

وی با اشاره به اهداف تعاملات دستگاه‌های اجرایی و بنیاد مستضعفان افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده برای ساخت این واحدها به این قرار است که مبلغ ۵۰ میلیون تومان از سوی بنیاد علوی، ۵۰ میلیون تومان با کمک کمیته امداد و ۱۰۰ میلیون تومان از سوی بنیاد مستضعفین در طول دوره ساخت ارائه خواهد شد.

معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی ضمن تاکید بر اهمیت محرومیت‌زدایی در مناطق هدف استان اردبیل گفت: از مجموع ۱۰ هزار واحد مسکونی تعداد ۵۰۰ واحد سهم استان اردبیل و با تمرکز در شهرهای مشگین‌شهر، گرمی، خلخال و کوثر خواهد بود.

منصوری همچنین خاطرنشان کرد: فعالیت در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با هدف رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار بوده که تأمین سرپناه برای مستضعفان در اولویت خدمات‌رسانی در مناطق کم‌برخوردار کشور است‌.

وی به تلاش برای بهره‌برداری از واحدهای مسکونی در دست احداث تاکید و تصریح کرد: این واحدهای مسکونی با مشارکت بنیاد علوی در کمتر از دو سال آینده به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

این مسئول به تسهیلات اشتغال در مناطق محروم نیز اشاره و اضافه کرد: سقف تسهیلات ما در ابن مناطق در بحث اشتغال ۳۰۰ میلیون ریال بوده که تمرکز ما بر روی کارهای صنعتی و نیمه صنعتی است.

منصوری حل مسئله مهاجرت در مناطق محروم را از دیگر اهداف تعاملات دستگاه‌های ذی‌ربط و فعالیت در مناطق کم‌برخوردار عنوان کرد.

منبع:مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید