کد خبر: 308227
۰
۰
نسخه چاپی

ملت ایران با مفاهیم عاشورایی مقاوم شده‌اند

به گزارش اقتصادآینده نیوز حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر چهارشنبه در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان شاهرود به مناسبت نخستین روز از هفته دفاع مقدس به میزبانی دفتر خود با بیان اینکه انتقال مفاهیم عاشورایی ملت ایران را مقاوم کرده است، تاکید کرد: الگو سازی از پیام دفاع مقدس و همچنین مجاهدت‌های رزمندگان ایران اسلامی در چهار دهه اخیر ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه الگوسازی برای انتقال مفاهیم اساسی مانند جهاد و ایثار به نسل جوان اهمیت دارد، افزود: ارزش‌های دفاع مقدس ما برگرفته از قیام عاشورا است که اگر آن به نسل امروز و فردا منتقل شود به طور یقین موفقیت‌های زیادی برای کشورمان حاصل می‌شود.

اخلاص رزمندگان و مردم در دوران دفاع مقدس

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه ایثارگری در زمره ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس است، تاکید کرد: برای رسیدن به یک هدف عالی باید ایثار و از جان گذشتگی کرد و این موضوع در دوران دفاع مقدس توسط رزمندگان ما به وضوح به منصه بروز و ظهور رسانده شد.

امینی اخلاص را دیگر ویژگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس در کنار ایثار دانست و گفت: در دوران دفاع مقدس پشت جبهه، خط میانه و خط مقدم اخلاص موج می‌زد و مردم نیز خالصانه هرچه در توان داشتند برای حمایت از جبهه‌های حق علیه باطل می‌گذاشتند.

وی با بیان اینکه رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس اخلاص، روحیه و مقاومت عاشورایی را به منصه ظهور گذاشتند، بیان داشت: هر کجا در کار اخلاص باشد آن کار ماندگار، مقدس و الهی است و این یکی از رموز ماندگاری انقلاب و دوران دفاع مقدس در تاریخ این کشور محسوب می‌شود.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه شیوه مدیریت و روحیه دوران دفاع مقدس در رفع بسیاری از مشکلات کارساز است، ابراز کرد: اگر فرهنگ ایثار در خدمت رسانی به مردم باشد قطعاً به نتایج خوبی دست خواهیم یافت چرا که مدیریت مبتنی بر ایثار، خدمت به خلق بدون وقت و زمان از سوی مسئولان، برای رضای خدا محسوب می‌شود.

منبع:مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید