کد خبر: 308232
۰
۰
نسخه چاپی

کتاب جونقان- کردستان یک نفر در چهارمحال و بختیاری منتشر می‌شود

به گزارش اقتصادآینده نیوز، حجت الله شیروانی اظهار کرد: تاریخ هشت سال دفاع مقدس مملو از روایت‌ها و داستان‌های رشادت مردان و زنان بزرگ ایرانی است.

وی با بیان اینکه داستان این مردان و زنان باید جز به جز روایت شود، عنوان کرد: ثبت و ضبط وقایع، خاطرات مرتبط با دفاع مقدس با بهره‌گیری از شیوه مصاحبه از ضرورت‌هایی است که مورد توجه و حمایت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری بهترین ابزار روایت‌گری خاطرات دوران دفاع مقدس را کتاب دانست و ادامه داد: تا کنون آثار متعددی در حوزه دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری منتشر شده است.

شیروانی گفت: کتاب «جونقان- کردستان یک نفر» در بر دارنده خاطرات «سرهنگ پاسدار محمد محمدی ثانی» از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس عنوان اثری است که به زودی توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: «محمدی ثانی» اهل چهارمحال و بختیاری در شهر «جونقان» متولد شد و از زمان شروع درگیری‌های داخلی در «کردستان» در جریان جنگ تحمیلی همواره حضوری فعال و مستمر در عرصه دفاع داشته است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این خاطرات به قلم «امین بنی طالبی» باز روایی و تدوین شده است، گفت: روایت مستند وقایع و رویدادها همراه با سادگی، صراحت و صداقت از وجوه ممتاز این اثر است.

شیروانی تصریح کرد: اطلاعات ارزشمند و قابل توجهی از وقایع دوران دفاع مقدس به ویژه در مورد نبرد با ضد انقلاب در «کردستان» در خاطرات این رزمنده بیان شده که در نوع خود ویژه و ممتاز است.

گفتنی است، کتاب «جونقان- کردستان یک نفر» هم اکنون مراحل چاپ را می‌گذراند.

منبع: مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید