شهرستان های جنوبی فارس الگوی وحدت اسلامی در کشور هستند

به گزارش اقتصادآینده نیوز حسین حسین زاده ظهر پنجشنبه در مراسم هفتمین همایش تجلیل از مقام آوران کشوری، حافظان و نخبگان قرآنی گراش، به نقش ویژه مجمع القرآن فاطمیون گراش در تقویت وحدت بین شیعه و سنی منطقه جنوب استان فارس اشاره کرد و گفت: شهرستان‌های جنوب فارس الگویی در زمینه وحدت اسلامی و نماد اتفاق نظر و وفاق در کشور هستند و این به واسطه فعالیت‌های امور قرآنی و نقش سازنده قرآن و وجود نخبگان و علما آگاه است.

وی مشارکت خیرین گراش را پشتوانه اصلی ترویج فرهنگ قرآنی در این شهرستان دانست و افزود: مجمع القران فاطمیون شهرستان گراش به واسطه حمایت و مشارکت خادمین و خیرین قرانی سرآمد تعالیم علوم قرآنی در استان فارس است.

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی بیان داشت: امروز شاهد فعالیت‌های گسترده این مؤسسه قرآنی در مناطق دیگری از اقصی نقاط کشور هستیم که جای تقدیر و تشکر دارد.

او توجه ویژه به ظرفیت‌های قرآنی در شهرستان‌های جنوبی فارس ضروری دانست و تصریح کرد: ظرفیت و قابلیت‌های زیادی در منطقه جنوب استان فارس داریم که باید به آن‌ها رسیدگی شود که یکی از این قابلیت‌ها وجود استعدادهای مطلوب قرآنی است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه گراش از شهرهای برتر کشور در زمینه فعالیت‌های قرآنی است، از اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل بودجه‌های در اختیار نماینده به مجمع القران فاطمیون گراش خبر داد.

به گزارش اقتصادآینده نیوز در خاتمه این آئین از ۲۸ مقام آور و حافظ و خادم قرآنی مجمع القرآن فاطمیون شهرستان گراش با اهدای جوایزی تجلیل شد.

همچنین در این مراسم همچنین از ورثه حاجیه کبری حسین شیری که یک باب خانه مسکونی به مساحت ۴۳۰ متر مربع و زیربنای ۶۰۰ متر مربع به ارزش شش میلیارد تومان جهت بهره‌برداری امور قرآنی وقف مؤسسه مجمع القرآن فاطمیون گراش کرده‌اند، تقدیر شد.

منبع:مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

شهرستان های جنوبی فارس الگوی وحدت اسلامی در کشور هستند

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید