کد خبر: 317728
۰
۰
نسخه چاپی

کتاب پس پرده که بود رونمایی شد

به گزارش ایرنا، کتاب «پس پرده که بود» در تالار قرآن شهر همدان رونمایی شد، این اثر به قلم "محمد مهدی سماوات" نگاشته شده و توسط انتشارات سیمرغ هدایت با شمارگان هزار نسخه به تازگی منتشر شده است.

نویسنده «پس پرده که بود» در این آیین گفت: این کتاب توسط جمعی علاقه‌مند به تحقیق در حوزه امنیتی تاریخ انقلاب اسلامی فراهم آمده است و به تعبیر دیگر میوه ای کوچک از درختی سترگ است که ریشه ها و تنه آن محصول فداکاری و مجاهدت های خاموش کسانی است که در گمنامی و مظلومیت با بذل داشته های خود امنیت را فراهم آورده اند.

سماوات خاطرنشان کرد: کتاب حاضر متنی داستانی است که بر اساس مصاحبه ها و اسناد معتبر در دسترس نوشته شده است و البته در فضاسازی های داستان پردازانه خالی نیست اما سعی شده هیچ گونه خدشه ای بر اصل واقع نگاری آن وارد نسازد.

وی گفت: محتوای کتاب نوعی تاریخ نگاری مستند در قالبی داستانی و با در نظر گرفتن برخی ملاحظات امنیتی است و صرف نظر از عناصر داستانی و نام ها با اندکی اغماض می توان به آن به چشم یک متن تاریخی نیز نگاه کرد.

او ابراز امیدواری کرد این سیاهه بتواند گوشه ای از مجاهدت و فداکاری های حافظان امنیت این انقلاب الهی در قالب واحد اطلاعات سپاه که بعدها مقدمه پیدایش و تشکیل وزارت اطلاعات شد، را روایت کرده باشد.

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید