عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز:

شعار محرومیت زدایی با عملگرایی تعبیر می شود

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهرداری منطقه پنج از مناطق محروم کلانشهر شیراز است که از چرخه عمران و سازندگی تا حدودی بازمانده و نیازمند توجه ویژه از سوی دستگاه های مختلف است.

شعار محرومیت زدایی با عملگرایی تعبیر می شود

سعیدرضا امیرآبادی: گروه خبر - به گزارش اقتصاد آینده نیوز افسانه خواست خدایی در حاشیه چهارمین قرارگاه جهادی میز خدمت محله محور شهید دادالله شیبانی که در مسجد خاتم الانبیاء برگزار شد، با اشاره به این موضوع که این منطقه بیش از 160 هزار نفر جمعیت دارد، اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی در سطح این منطقه به معضل فاضلاب صنعتی و خانگی باز می گردد که در بستر رودخانه چنارراهدار جاری است و زمینه ساز چالش های عدیده ای برای اهالی منطقه و کلانشهر شیراز شده است.

وی افزود: شورای ششم شعار محرومیت زدایی را سرلوحه عملکرد و فعالیت خود قرار داده و در این راستا توجه ویژه ای به مناطق محروم دارد. به همین دلیل معضل رودخانه چنارراهدار در کارگروه صیانت از حقوق عامه مورد بررسی قرار گرفته و خروجی این جلسات 18 مصوبه برای حل بحران چنارراه دار بوده است.

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه 5 شیراز با تشریح برخی از این مصوبه ها خاطرنشان کرد: به کارخانه های نشاسته سازی فرصت 8 ماهه ای داده شده بود تا نسبت جابجایی کارخانه یا راه اندازی تصفیه خانه مشترک اقدام کنند. اما همانطور که پیش بینی می شد این واحدهای صنعتی تاکنون نسبت به بهره برداری از تصفیه خانه اقدام نکردند.

خواست خدایی با اشاره به این موضوع که آلودگی های صنعتی و فاضلاب های خانگی به تبعات وخیم محیط زیستی انجامیده و سلامت عمومی جامعه را خدشه دار می کند، بیان کرد: آبفای شیراز همکاری های موثری در زمینه تکمیل چرخه فاضلاب و کاهش آلودگی های رودخانه چنارراهدار داشته است.

وی افزود: کارگروه صیانت از حقوق عامه پس از تبادل نظر و بررسی همه زوایای این بحران به این نتیجه رسید که به کارخانه های آلاینده که در مجارت رودخانه چنارراهدار فعالیت می کنند مهلت مجدد سه ماهه ای داده شود تا نسبت به تهیه زیرساخت های لازم اقدام کرده و تصفیه خانه در اسرع وقت راه اندازی شود.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این که جابجایی کارخانه های آلاینده هم در دستور کار است، اظهار داشت: بر اساس صورتجلسه کارگروه صیانت از حقوق عامه مصوب شد که شهرداری، آب منطقه ای و آبفای شیراز طی یک اقدام مشترک نسبت به ایجاد خط لوله و احداث تصفیه خانه اقدام کنند.

خواست خدایی در بخش دیگری از سخنانش به یکی از چالش های جدی شهرداری منطقه 5 اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از مشکلات اساسی این منطقه به کمبود روشنایی معابر باز می گردد و متاسفانه این مساله چالش های عدیده ای را در حوزه ایمنی و امنیت برای شهروندان بوجود آورده است. به همین دلیل از شرکت برق درخواست شد تا در اسرع وقت نسبت به تامین روشنایی معابر اقدام کند.

او در ادامه افزود: در محدوده و حریم شهرداری منطقه 5 شیراز شاهد ساخت سازهای غیرقانونی هستیم که زمینه ساز اسیب های متعددی است. به منظور پیشگیری از این موارد نیازمند همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با شهرداری به صورت گسترده تری هستیم.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز در بخش پایان سخنانش اظهار داشت: از آموزش و پرورش انتظار می رود توجه بیشتری به زیرساخت های آموزشی که در سطح منطقه دو قرار دارد، داشته باشد و نسبت به نوسازی مدارسی که مدت ها از زمان تعطیلی و مخروبه شدن آنها می گذرد، اقدام کند.

بر اساس این گزارش شایان ذکر است مواردی نظیر انشعابات غیرمجاز، حضور اتباع بیگانه، اعتیاد و عرضه مواد مخدر، گسترش زیرساخت های درمانی و دیگر کمبودهایی که در محدوده شهرداری منطقه پنج قرار دارد از دیگر محورهایی که بود افسانه خواست خدایی، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه 5 شیراز به آنها اشاره ویژه ای داشت.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید