مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس خبر داد:

بهره برداری از قطعه تکمیلی بزرگراه کوار- فیروز آباد

معاون ساخت و توسعه راههای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: بخشی از بزرگراه کوار- فیروز آباد به طول 6.5 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 2100 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

بهره برداری از قطعه تکمیلی بزرگراه کوار- فیروز آباد

به گزارش اقتصادآینده نیوز ، محمدرضا کدخدا زاده معاون شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور افزود: بزرگراه کوار- فیروز آباد بخشی از محور سراسری عسلویه که منطقه استراتژیک نفت ، گاز و پتروشیمی است.

وی خاطر نشان ساخت: عملیات اجرایی قطعات 1 و 2 باند دوم بزرگراه کوار – فیروز آباد به طول 36.5 کیلومتر از پروژه های مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت نفت در منطقه جنوبی استان فارس می باشد که 30 کیلومتر آن سالهای گذشته بهره برداری شده و 6.5 کیلومتر باقی مانده که شامل یک تونل به طول 380 متر و مابقی بزرگراه است.

در ادامه محمود رضا طالبان مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس ، تصریح کرد: بخش افتتاح شده در تنگه زنجیران است و به علت طبیعت بسیار خاص و وجود دره طولانی ، عمیق و صخره های بلند ، شیب نسبتا زیاد و تردد بسیار زیاد وسائط نقلیه یکی از گره های بزرگ تراقیکی بود.

وی گفت: از مهمترین مزایای افتتاح این پروژه می توان به حل مشکل ترافیک و افزایش ایمنی و کاهش قابل ملاحظه هزینه های حمل و نقل اشاره کرد.

محمود رضا طالبان در خصوص اهداف این طرح نیز متذکر شد: حذف ترافیک دو خطه تنگه زنجیران که گره ترافیکی اصلی محور کوار – فیروز آباد بود، کاهش تلفات ناشی از تصادفات و همچنین کاهش آلودگی در منطقه دشت حفاظت شده موک و اتصال صنایع منطقه عسلویه تا فراشبند به شمال فارس و مرکز ایران و تسهیل و تسریع و افزایش ایمنی ترافیک از مهمترین اهداف احداث چهارخطه کوار - فیروز آباد هست.

طالبان اذعان داشت: احجام وابسته پروژه شامل خاکبرداری 652 هزار متر مکعب ، خاکریزی130 هزار متر مکعب، بتن ریزی 27 هزار متر مکعب ، حفاری تونل 42 هزار متر مکعب ، اساس و زیر اساس 26.5 هزار متر مکعب آسفالت 29.5 هزار تن و همچنین 1 دستگاه تونل بطول 380 متر ، 1 دستگاه پل خاص با دهانه 15 متر مورب است.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید