مدیر بومی بهترین گزینه برای شهرداری قزوین بود

به گزارش خبرنگار اقتصادآینده، با گذشت چند ماه سرانجام شب گذشته با اکثریت آرای اعضای شورای شهر قزوین، سیاوش طاهرخانی توانست بر مسند مدیریت شهری قزوین بنشیند  و کلید شهرداری را در دست بگیرد.

حکمت الله داودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین پس از انتخاب شهردار جدید قزوین در گفتگو با خبرنگار اقتصادآینده در خصوص روند این انتخاب و توانمندی شهردار برگزیده اظهارداشت: شاید برای اولین بار بود که حدود ۹ نفر برای نشستن بر کرسی شهرداری قزوین کاندید داشتیم و افراد متعددی به صحن شورا دعوت شدند و برنامه دادند و پرسش و پاسخ داشتیم تا به یک جمع بندی برسیم.

داودی بیان کرد: در ادامه این نشست ها دو نفر استعفا دادند و یک گزینه شرایط لازم را نداشت و این سه نفر از دور خارج شدند و اعضا در نهایت با ۵ رای سیاوش طاهرهرخانی را به عنوان شهردار قزوین انتخاب کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: به هر حال چند ماه مدیریت شهری به صورت سرپرست اداره شد که از جناب آقای درافشانی هم تشکر می شود اما از امروز انتظار داریم تلاش ها مضاعف شود زیرا تا شهردار نباشد برنامه دریزی مناسبدر زمان سرپرستی صورت نمی گیرد و دوران گذار معمولا کارهای بخوبی پیش نمی رود به هر حال پس از انتخاب شهردار امیدواریم با کمک استاندار محترم، معاونان همه مدیران در استان و معاونان استاندار و دستگاههای نظارتی بتوانیم خلا ایجاد شده در گذشته را جبران کرده و به کارها سرعت بخشیم.

برنامه های پیش بینی شده اجرا می شود

داودی در پاسخ به این سوال که آیا ۵ رای شکننده نیست گفت: اصلا چنین اعتقادی نداریم و ۵ رای شکننده نیست و اعضا به افراد مورد نظر رای دادند و شاید اگر دوباره رای گیری می شد شهردار با ۹ رای انتخاب می شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآورشد: واقعیت این است که هر کس رای خود را می دهد اما شهردار برگزیده فرد با تجربه ای است و در موضوع شهرداری و شوراها کار کرده و سابقه دارد، مسئولیت هایی چون فرمانداری، شهردار و معاونت استانداری را طی کرده و بر موضوع مدیریت شهری و وضعیت کارکنان شهرداری اشراف کامل دارد و بسیار خوشبین هستیم که روند کارها سریعتر پیش برود.

شهردار بومی بهترین گزینه بود

داودی در پاسخ به این سوال که بومی بودن می تواند به موفقیت در کار منجر شود اظهارداشت: از آنجا که فرصت کمی از دوران مدیریت شهردار مانده بهترین گزینه فرد بومی است ضمن این که فرد مورد نظر هم انگیزه و هم توان اجرایی لازم را برای کار دارد و مشکلی نخواهیم داشت.

تکمیل طرح های نیمه تمام مهمترین اولویت شوراست

داودی در خصوص اولویت های شهردار جدید هم گفت: مهمترین بخشی که امروز باید انجام شود تکمیل طرح های نیمه تمام است تا فرصت خدمت را از دست ندهیم.

وی اضافه کرد: طرح هایی چون هفت دره، بوستان بانوان، کمربندی نسیم شمال و کمربندی های دیگر باید در اولویت قرار گیرد و بسرعت کارها شروع شود و به امور فنی هم توجه خواهد شد تا رضایت مردم جلب شود.

داودی یادآورشد: با توجه به شرایط اقنتصادی در کشور باید کمک کنیم زمینه جذب سرمایه گذار در شهر هم مهیا شود تا با استفاده از این ظرفیت بتوان طرح ها را با سرعت بیشتری عملیاتی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: همچنین طرح های کوچک مقیاس مانند احداث پارک محله، خانه فرهنگ در نقاط مختلف و زمینهای ورزشی در دستور کار است و در اولویت قرار خواهد گرفت.

داودی اظهار امیدواری کرد با شروع فعالیت شهردار جدید قزوین شاهد اجرای طرح های مهم عمرانی، خدماتی و فرهنگی در سطح شهر و جلب رضایت شهروندان باشیم.+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید